12 вересня 2024 року психологиня Люба Іващенко та юрист Вячеслав Татаринов, які представляють ГО «ЦСП «Перспектива», провели в с. Музиківка, що на Херсонщині, групову роботу з місцевим населенням. Юрист надавав роз’яснення щодо статусу дітей, що постраждали від війни. Психологиня – проводила стабілізуючий майстер-клас «Мандали сили».
Психологічні послуги
Майстер-клас у невимушеній атмосфері переріс в консультування психолога. Адже люди охочіше йдуть відпочити, щось зробити своїми руками.
«Так часто буває. Спочатку ніхто не потребує допомоги. Бо не зручно, ніяково звертатися до психолога. – Розповідає психологиня Люба Іващенко. – Коли зануряться в майстер-клас, поспілкуються , одразу відкривається якесь умовне «вікно довіри». Люди починають говорити».
Серед переживань: туга за рідними, страх війни, відсутність сну та перегляд звичних сенсів життя. Психологиня ділиться техніками самозаспокоєння, розповідає про важливість турбуватися про себе та цінність того, чим людина захоплюється найбільше.
Виявляється, саме в таких стресових умовах, люди рятуються улюбленою справою: співають, шиють іграшки, саджають квіти, малюють.
«Коли я почала малювати – відчула полегшення. Кожен свій малюнок присвячую комусь із рідних. Сумую за ними, бо вони зараз далеко. Мені здається, що я так спілкуюся з ними». — Поділилася Лідія Литвиненко.
Про потребу говорити з психологом розповідає учасниця майстер-5класу Олена Цокол:
«Я вважаю, що кожного разу, як в громаду їдуть психологи, треба йти. Обрати свого і з ним працювати. Тоді в нас буде те, що ми називаємо «ментальним здоров’ям». Я вже не вперше приходжу саме до Люби з «Перспективи». Я їй можу відкритися. Піісля роботи з нею дійсно відчуваю полегшення. Тому всім раджу». – Зауважила пані Олена.
До речі, майстер-клас «Мандали сили» був обраний психологинею не випадково. Розмальовуючи мандали, люди/ звертаються до свого внутрішнього «Я», прослідковують, що їх оточує та наповнює. Мандалотерапію використовують у психології для роз’яснення впливу свідомого і несвідомого на наше життя. Це метод пізнання себе та своїх сакральних можливостей.
Юридичні послуги
Юрист Вячеслав Татаринов на груповому консультуванні зупинився на статусі дітей, які постраждали від воєнних дій: чим цей статус відрізняється від статусу дітей війни, які пільги надає і на кого поширюється.
Питання мало високий запит. Адже Музиківська ТГ досить багаточисельна і родин з дітьми тут теж багато. Додаються ВПО з Херсона, Білозерки та Посад-Покровського.
Тим, що пережили діти в її родині під час окупації, поділилася з командою «Перспективи» мешканка Музиківської ТГ Людмила Мурашко:
«Спочатку не знали, як правильно діяти. Все бігали в погріб ховатися. Потім обстріли, «шахеди». Все має свій відбиток на нашому внутрішньому стані. Старший онук виявився більш емоційно стійким. А от молодший – дуже боявся. Мені так шкода, що ми його не вберегли від цього стресу. Минулого року в молодшого онука діагностували цукровий діабет. В нас ніхто не хворів на нього, це не спадкова хвороба. Як нам пояснили в обласній дитячій лікарні, тривалий стрес цілком міг спровокувати захворювання. Зараз дитині призначено інсулін». – Розповідає Л.Мурашко.
Як бачимо, виїзди таких спеціалістів, як юрист і психолог, користуються великим запитом в громадах. Це було б складно втілити без підтримки надійних партнерів Го 2 ЦСП «Перспектива».
Саме виїзд в Музиківку відбувся в рамках проєкту «Комплексної критично важливої гуманітарної допомоги для задоволення багатосекторальних потреб громад, що серйозно постраждали від конфлікту, та прифронтових громад України», що реалізується завдяки неурядовій громадській організації Acted та фінансування UHF.