Багатий на яблучний урожай день відбувся у відділенні тимчасового перебування осіб у м. Миколаєві, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Яблуко для українців давно стало не лише кулінарним інгредієнтом, але й героєм пісень, прислів’їв, казок та міфів. І це не випадково. Цей символ, що сягає корінням в історію народу, наповнений глибоким філософським змістом, відображає світобачення, культуру та мудрість народу.
Напевно, всі пам’ятають такі приказки, як:
«Немає де яблуку впасти» – так говорять, коли в якомусь місці зібралося багато людей, і простору недостатньо.
«Яблуко від яблуні недалеко падає» – ця приказка відома нам як алегорія.
«Хто яблуко в день з’їдає, той у лікаря не буває» – яблуко, як символ здоров’я, що відновлює життєві сили.
У прислів’ях та приказках образ яблуні та яблука є символом родини, сімейних відносин, традицій, законів природи, життєвих сил, знання та мудрості.
У міфах ідеальна яблуня – дерево життя, її цвітіння – ніжна молитва про майбутнє плодоносіння, а її плід, яблуко, – це символ цілісності, земних бажань, плодючості, безсмертя та вічної молодості.
Тож яблуко має безліч граней у своєму метафоричному втіленні: здійснення бажань, зміни у житті, натхнення на творчість, радість життя та усвідомлення своєї причетності до чогось великого.
Учасниці зустрічі проявили свою фантазію, створюючи власні символи на дерев’яних формах.
Кожна робота була унікальною, відображала настрій та особисті асоціації учасниць.
Атмосфера радості, приємних спогадів та надії панувала в просторі.
Захід проведено в рамках проєкту «Багатосекторальна гуманітарна підтримка постраждалих від війни в громадах півдня України та збільшення спроможності локальних громад реагувати на кризу», що реалізується за підтримки Mercy Corps та фінансування Уряду Великої Британії.